POŠ Ponikva je že nekaj let vključena v projekt Mreža gozdnih vrtcev in šol in zelo radi pouk iz šolskih učilnic prestavimo v našo gozdno učilnico. Najprej je bil to samo prostor z drevesi, ki smo ga vzeli za svojega in se tja redno vračali. Potem smo s pomočjo prijaznih staršev, ki so nam priskočili na pomoč, tja postavili mizico in nekaj gozdnih stolčkov, a jih žal še vedno ni bilo dovolj za vse nas. Dolgo je v nas tlela želja, da bi učilnico preuredili in povečali in svoje želje smo letos na skupnem druženju zaupali tudi staršem. Takoj so se odzvali in našo željo uresničili v samo nekaj dneh. In ne samo to. Poleg mizice, stolčkov in klopi so v naši učilnici pričarali še gozdne živali, ki so nas ob obisku navdušile. Iskrena hvala družinama Tkavc in Majerič, ki sta nam nesebično pomagali izpolniti željo in s svojo ustvarjalnostjo naredili našo gozdno učilnico res nekaj posebnega. Idej imamo še veliko in verjamemo, da nam jih bo ob podpori staršev in krajanov tudi uspelo uresničiti.