ZLATI IN SREBRNO DRŽAVNO CANKARJEVO PRIZNANJE ZA UČENKE NAŠE ŠOLE

  1. marca 2024 je na OŠ Zreče potekalo državno tekmovanje s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje za učence 8. in 9. razredov. Udeležile so se ga tri naše učenke: osmošolka Iza Faletič ter devetošolki Ena Vučković ter Lana Banović.

Letos so učenci razmišljali o temi Nevidni svetovi na osnovi knjige Modri otok, ki jo je napisala slovenska pisateljica Irena Androjna. V razlagalnem besedilu so izrazili razumevanje knjige ob uporabi književnega znanja. Ob podanih iztočnicah so morali biti prepričljivi v osebnem odzivu na knjigo ter paziti na zgradbo besedila in jezikovno pravilnost. Izhodišče za pisanje je bilo avtoričino pismo, ki ga je napisala posebej za tekmovalce državnega tekmovanja.

Vse tri naše učenke so dosegle izjemne rezultate, in sicer je Ena Vučković osvojila srebrno Cankarjevo priznanje, Iza Faletič in Lana Banović pa sta prejemnici zlatega Cankarjevega priznanja.

 

Učenkam iskreno čestitamo!

Mentorica Nina Janežič