Na svetovni dan matematike 14. 3. 2024, je na šoli potekalo tekmovanje v recitiranju števila Pi, poznavanju poštevanke, sestavljanju Rubikove kocke in peke pit.

Zmagovalci so vsi, ki so se udeležili tekmovanja, saj so se vsi naučili nekaj novega. Nekateri so se preizkusili v recitiranju števila Pi, drugi v peki pit, v sestavljanju Rubikove kocke, četrtošolci in petošolci pa so se pomerili v znanju poštevanke.  Vsi učenci so bili za svojo delo nagrajeni, najboljši v posamezni kategoriji pa so prejeli lepe nagrade.

Najboljši pri recitiranju števila Pi, v svoji kategoriji so bili: Alina Jezernik Širca, 6. d, Jaka Biškop, 7. a, Tilen Sitar 8. d  in Simon Herman 9. d.

Zmagovalec letošnjega recitiranja je Jaka Biškup , ki je od recitiral 171 decimalk števila Pi.

Zmagovalno pito so spekle devetošolke Taja Urankar, Pina Polona Trobiš, Maja Kozovinc  in Ema Berlak.

V znanju poštevanke  sta najboljši :  Klara Rozman 5. g in Iva Novak 4. g.

Pri sestavljanju Rubikove kocke pa sta bila najboljša Bor Videc, 8.a in Jaka Biškup iz 7. a

Čestitke vsem.

Mentorice: Brigita Krulec, Anita Dušak