V mesecu februarju praznujemo Slovenski kulturni praznik v spomin na življenje in delo našega največjega slovenskega pesnika. Ta dan smo posvetili tudi Rudolfu Maistru, saj v letošnjem poteka 150–letnica njegovega rojstva in 90–letnica njegove smrti. V sredo, 7. 2. 2024, smo z učenci POŠ Gotovlje najprej v šolskih prostorih obeležili ta dan. Pripravili smo proslavo, sledilo je še ustvarjanje po razredih. Še posebej pomemben je bil ta dan za naše prvošolce, saj so bili sprejeti v šolsko kulturno društvo. Na prireditvi so petošolci prejeli priznanja za delo na kulturnem področju.

Naše kulturno udejstvovanje pa se ni končalo s šolsko proslavo. Učenci so v poznih  popoldanskih urah sodelovali tudi na krajevni proslavi, kjer so se izkazali s petjem, plesom in povezovalnim delom.

Več si lahko gledate tukaj…