Tudi v letošnjem šolskem letu dajemo na naši šoli velik poudarek TRAJNOSTNI MOBILNOSTI, pa ne le v tednu mobilnosti, ampak skozi celotno šolsko leto. Učence spodbujamo, da v čim večjem številu prihajajo v šolo peš, vse tiste pa, katerih pot do šole je daljša, da prihajajo s skiroji ali šolskim avtobusom.

Učenci se dobro zavedajo pomena peš hoje za naše zdravje in čistejše ozračje ter okolje in so trdno odločeni prispevati k temu. Opažamo, da so včasih prav oni tisti, ki k temu nagovarjajo tudi svoje starše.

V tednu mobilnosti smo zopet sodelovali v projektu »Gremo peš s kokoško Rozi« in beležili prihode učencev v šolo. Cilj projekta je bil ozavestiti učence in njihove starše o pomenu hoje, kolesarjenja in uporabe javnega prevoza.

Več si preberite v tukaj…