Še malo, pa se bodo naši prvošolčki pričeli učiti pisanja in branja prvih črk. In takrat bodo po knjigah posegali še pogosteje kot sedaj, ko v slikanicah občudujejo ilustracije, zgodbe pa jim berejo starši. No, resnici na ljubo je treba povedati, da nekateri že znajo prebrati katero od črk, nekateri tudi že besede. Pridno obiskujejo šolsko knjižnico v naši podružnični šoli, kjer najdejo veliko slikanic zase. Res je naša knjižnica v šoli majhna, a knjig za branje je v njej dovolj tudi za zelo pridne bralce. Knjižničarka, gospa Karmen Krivec, jih učencem vsako sredo pred poukom z veseljem posodi.

V petek, 11. 11. 2022, pa so prvošolci z razredničarko gospo Anjo Krajnc Zakonjšek in gospo Mojco Uranjek obiskali zares veliko knjižnico. Odpravili so se v Žalec v Medobčinsko splošno knjižnico, kjer jih je sprejela prijazna knjižničarka, gospa Andreja Hutinski. Razkazala jim je knjižnico, jim prebrala zgodbico ZLATI ŽELOD in jih pozvala, naj tudi oni postanejo obiskovalci te knjižice, naj veliko berejo in naj knjižnica postane prostor, kamor bodo radi zahajali in kjer se bodo dobro počutili. Več fotografij si oglejte tukaj.