V svetu na dan 14. 3. obeležujejo Dan števila Pi. Na ta dan poteka po celem svetu, tudi v Sloveniji, recitiranje matematičnega neskončnega števila. Tudi na naši šoli smo sklenili, da ta dan obeležimo s projektom Dan števila Pi. Kljub času epidemije smo z upoštevanjem vseh ukrepov ta projekt na I. OŠ Žalec izvedli 11. 6. 2021. Sodelovalo je 58 učencev, ki so se pomerili v treh kategorijah: recitiranju števila Pi, sestavljanju Rubikove kocke in peki pit. Za izvedbo tega dne so poskrbeli učenci, nadarjeni na področju matematike in učenci,  ki so vključeni v raziskovalno dejavnost z mentoricama Brigito Krulec in Anito Dušak. Učenci so pokazali veliko matematičnega znanja in spretnosti, na koncu pa so se posladkali s pitami, ki so jih spekli tekmovalci. Naj izpostavimo  še najboljše v vseh kategorijah: v recitiranju je Brina Kladnik recitirala 582 decimalk števila Pi, v Rubikovi kocki je bil najboljši Rožle Vybihal. Najboljše pite pa so spekli  Bor Cokan, Sean Ahmetović, Ema Centrih in Ana Eva Potočnik.

Prireditev je lepo uspela in jo bomo gotovo ponovili.